Jak podnosić efektywność pracy umysłowej oraz wdrażać sportowy nawyk milionerów ?

Podnieś efektywność pracy umysłowej oraz czerp pełne korzyści z aktywności fizycznej.


Bez wątpienia jednym z kluczowych elementów wpływających na wydajność umysłową jest aktywność fizyczna. Z kolei aby optymalnie wykorzystać potencjał aktywności fizycznej niezbędna jest indywidualizacja, której korzystny wpływ na skuteczność działań treningowych wśród wyczynowych sportowców badacze popularyzowali już w latach 70 ubiegłego wieku. Dziś możemy czerpać pełnymi garściami z nauki i doświadczeń oraz wdrażać zdobytą wiedzę w trening rekreacyjny, którego celem jest dobra forma oraz zdrowie psychiczne i fizyczne.


Jak aktywność fizyczna wpływa na mózg?

Badacze z University of Illinois i University of Pittsburgh udowodnili, że osoby aktywne fizycznie charakteryzują się aż o 40% lepszymi zdolnościami poznawczymi niż te, które unikają ruchu. To ważne i imponujące wyniki badań, które mogą pomóc osobom robiącym karierę docenić rolę odpowiedniej aktywności fizycznej w maksymalizowaniu efektowności własnej pracy, organizacji czy zarządzania czasem. Kluczem w odczuwalnie znaczącym wzroście możliwości intelektualnych jest odpowiednie dozowanie ruchu a to nie jest takie łatwe zadanie.

Ruch jako nawyk.

Dyscyplina, wczesne pobudki i wyrabianie pozytywnych nawyków – to z pewnością łączy ludzi sukcesu. W planie dnia większości biznesmenów w Polsce i na świecie zawsze jest czas na trening kondycyjny, siłowy czy stretching

Bill Gates ( założyciel Microsoft’u ) wstaje bardzo wcześnie i rozpoczyna dzień od umiarkowanego treningu biegowego na bieżni, zajmując w tym czasie swój umysł oglądaniem filmów o tematyce edukacyjnej.

Z kolei Tim Cook ( dyrektor generalny Apple ) lubi bladym świtem uporać się z lekturą maili, a następnie już o 5 rano bierze się za trening na siłowni.

Richard Branson ( twórca Virgin Group, jeden z brytyjskich miliarderów) preferuje trening kondycyjny – nie wyobraża sobie bez niego żadnego poranka.

John F. Kennedy’ego uważał, iż ,,Sprawność fizyczna to nie tylko jeden z najważniejszych kluczy do zdrowego ciała, to podstawa dynamicznej i twórczej aktywności intelektualnej” podobnego zdania jest wielu przedsiębiorców i menadżerów, jak i gość najpopularniejszego  na polskim Youtube kanale dla przedsiębiorców Ekspert w Bentleyu odcinku pt. ,, Jak kreatywnie wygrać z gigantyczną konkurencją”.

Wszyscy Ci ludzie, którzy  sukcesem realizują swoje cele biznesowe i zawodowe stawiają na ruch.

Warto zaznaczyć, iż oni nie trenują ponieważ są na takich stanowiskach i w końcu mogą sobie na to pozwolić. Po prostu poprzez odpowiednio dozowaną aktywność fizyczną w pewnym sensie ,,optymalizują” swój organizm, żeby potem skutecznie optymalizować swoje przedsiębiorstwa i realizować plany zawodowe.

Efektywna praca mózgu i ,,optymalizacja” pracy całego organizmu.

Work-life balance to szalenie istotna sprawa w karierze. Paradoksalnie – dla uzyskania możliwie jak najwyższej wydajności umysłowej zaleca się odcinanie spraw zawodowych od prywatnych i poświęcanie odpoczynkowi i swoim sprawom tyle samo czasu, co pracy. To dla wielu niesamowicie trudne zadanie ale bardzo dobrym krokiem w tym kierunku jest właśnie trening indywidualny.

Regularna aktywność fizyczna pomaga „odświeżyć mózg” po ciężkim dniu w pracy. Uwalnia od stresu, wysyła zastrzyk endorfin i dodaje energii na resztę dnia. To sprawia też, że warto trenować również przed wyjściem do pracy. Pora jest dowolna, ważne aby się ruszać a godzinę treningu dopasować do swoich możliwości czasowych. Aby jednak móc uzyskać dokładnie ten efekt, wspomagający wydajność umysłową, należy w procesie treningowym uwzględnić rolę dobrego trenera personalnego.

Jak czerpać pełne korzyści z aktywności fizycznej ?

Właściwie dopasowany rodzaj aktywności fizycznej oraz jej natężenie pozwolą wydobyć najwyższą efektywność fizyczną z osoby trenującej, co przełoży się w przyszłości na jej wydajność umysłową. Z kolei nieumiejętnie prowadzony lub samodzielny trening może prowadzić do przemęczenia, kontuzji czy utraty motywacji do ćwiczeń. Zbyt duża ambicja może spowodować, iż twój układ nerwowy będzie nadmiernie obciążony a wtedy efekt może być odwrotny od zamierzonego. Dlatego najlepszym wyborem dla pracowników umysłowych są treningi personalne prowadzone z udziałem doświadczonego trenera. Taka aktywność prowadzona 2-3 razy w tygodniu to najlepszy sposób, aby nie tylko wzmocnić ciało i kondycję, ale również sprzyjać rozwojowi swojego mózgu. Połączenie wymagającej kreatywności i zaangażowania pracy umysłowej z systematycznymi treningami siłowo – kondycyjnymi tworzy idealny duet dla zdrowia ciała i umysłu.

Jak chcesz aby coś było naprawdę dobre dla Ciebie to najprościej to personalizować.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów treningu i wspomagania pracy swojego mózgu, należy zoptymalizować jego jakość. Oznacza to, że trenując u nas nie będziesz za każdym razem wykonywał ćwiczeń o takim samym natężeniu. Twój trener personalny dostosuje czas, intensywność i rodzaj ćwiczeń do aktualnych potrzeb.

Przykład? Masz godzinę przerwy na trening przed ważnym spotkaniem – trener pomoże Ci rozluźnić napięcie, odprężyć, a jednocześnie wybierze takie ćwiczenia, które będą pobudzały mózg do pracy na wysokich obrotach, byś wypadł na spotkaniu możliwie jak najlepiej. Pomoże Ci także odreagować ciężki dzień w pracy, wybierając ćwiczenia i metody treningowe, które przeniosą wewnętrzne napięcie na pracę mięśni, wyzwalając endorfiny i zmniejszając uczucie stresu. Innym przypadkiem może być spotkanie z trenerem na porannym treningu, gdzie dzień wcześniej miałeś lub miałaś kolację z klientem lub jesteś młodą mamą lub tatą i Twoja pociecha dawała czadu w nocy… Wtedy bardzo dobrze się sprawdza ,,wake up session” na której należycie pobudzicie Twój organizm do działania w sposób umiarkowany ale skuteczny. Po siłowni będziesz czuć się zdecydowanie lepiej i chęcią stawisz czoła kolejnym wyzwaniom. Wielu naszych podopiecznych bardzo to docenia i wiedzą, że w takim przypadku dzień bez odpowiedniej dawki ruchu nie byłby już tak produktywny. I w tym momencie znowu osoba trenera będzie bardzo istotna, gdyż jego zadaniem jest dobranie intensywności treningu a także dochodzi inny czynnik – czynnik ludzki. Umówiłeś się to przyjdziesz i nie będzie wymówek. Trener dostosuje program do dyspozycji dnia i wyjdziesz zadowolony.

Treningi personalne mają też czasową przewagę nad zajęciami grupowymi w klubie fitness. Dzięki współpracy 1:1 czyli trenujący i trener możliwe jest elastyczne dopasowanie godzin ćwiczeń do tych pasujących podopiecznemu. Mając odpowiedzialną pracę, zwłaszcza w nienormowanym czasie, łatwiej jest ustalać spotkania z trenerem z dnia na dzień, niż uczęszczać na nie systematycznie w określonym dniu tygodnia i godzinie, jednakże tutaj jest pełna dowolność. Pora może być dopasowana do Ciebie.

Dlaczego akurat trening personalny?

Wiemy, jak wiele czasu poświęcasz każdego dnia na planowanie, organizację i realizację zadań. Rolą trenera personalnego jest nie tylko kontrolowanie jakości Twoich ćwiczeń, ale również ich koordynowanie. Oznacza to, że zupełnie nie musisz myśleć o tym, jak intensywnie i jak długo trenować czy jaki zestaw ćwiczeń wykonywać, by osiągnąć założony cel treningowy na dany dzień. Wszystko to możesz zrzucić na barki trenera, korzystając z bezpiecznego, a co najważniejsze – skutecznego treningu w stu procentach bez zastanawiania się nad nim. Trening personalny to też oszczędność czasu.

Efektywny trening – skuteczny i sprawiający przyjemność

Trening, który przynosi efekty to taki, który też będzie sprawiał przyjemność. Wtedy dzięki niemu łatwiej będzie „odświeżyć głowę” po stresującym dniu w pracy, ale również wyrobić sobie nowy nawyk radzenia sobie z napięciem zawodowym. Odpowiednia dawka ruchu każdego dnia stymuluje kreatywność, pomaga w lepszej organizacji pracy i zapobiega negatywnym skutkiem stresu – który przecież bywa nieodłączną częścią Twojej pracy. W czasach pracy zdalnej to oprócz profilaktyki zdrowia jest to też pretekst do wyrwania się z domu. Gdy nasi podopieczni z różnych przyczyn wracają po przerwie to bardzo często słyszymy – ,,jejku jak mi tego brakowało ! ”

Tylko indywidualny trening personalny w dobrym klubie może dać Ci maksimum efektów przy stosunkowo niewielkim nakładzie czasu. Punktualność i optymalne wykorzystanie minut przydzielonych na trening – to zdecydowanie cechy, które charakteryzują najlepszych trenerów. Lepszym rezultatom treningowym i osiąganiu czystej przyjemności z ćwiczeń sprzyjają także komfortowe warunki – doskonale wyposażona sala treningowa, indywidualne podejście trenera do podopiecznego, wygodny parking, na którym bezpiecznie pozostawisz swoje auto na czas treningu, brak tłoku przy sprzęcie do ćwiczeń.

Dobry trening personalny działa korzystanie dla zdrowia i kondycji fizycznej, ale jest to też rewelacyjny sposób na odreagowanie i relaks. Doskonale wiedzą o tym ludzie biznesu nawet, jeśli ich działalność nie ma nic wspólnego ze sportem, to aktywność stanowi nieodłączny element ich codzienności bo jak brzmi słynne powiedzenie i ważna zasada optymalnego funkcjonowania. ,, w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Nie tylko teoria – ludzie sukcesu kochają sport!

 

Według wielu mentorów biznesu, warto wyznaczać sobie krótko i długoterminowe cele. Jednym z elementów odpowiedniego dobierania celów jest właściwa sesja diagnostyczna, którą odbywamy podczas pierwszej konsultacji ze swoim trenerem personalnym. To bardzo ważny element współpracy z trenerem, który pozwala określić miejsce, w którym obecnie znajduje się osoba trenująca, wytyczyć realny cel oraz znaleźć złoty środek, który pomoże osiągnąć go w sposób bezpieczny, ale również szybki.

Wybierając trenera personalnego, możesz dostosować regularne treningi pod swoje własne potrzeby, możliwości i dyspozycję a tym samym oszczędzać swój czas, wykorzystując go na działania zmierzające ku budowaniu własnej kariery.

Spodobał Ci się artykuł?

Udostępnij!

Jesteś zainteresowany
ofertą treningową?

Cześć, Zostaw swój numer telefonu. Zadzwonimy najszybciej jak to możliwe😊