Ile kosztuje
trening personalny z trenerem?
Chcesz osiągnąć swoje cele treningowe szybciej i z większą skutecznością, ale nie wiesz, ile powinno to kosztować?
Nie musisz się już martwić, ponieważ w tym artykule dokładnie omówimy koszt treningu personalnego z trenerem i dowiesz się:
– Ile kosztuje trening personalny?
– Ile kosztuje trening personalny z trenerem?
– Jaki jest koszt treningu personalnego?
Trening personalny to świetny sposób na osiągnięcie swoich celów treningowych w krótkim czasie. Jednak zanim zdecydujesz się na taką inwestycję, warto poznać koszty.
Ceny treningów personalnych w głównej mierze zależą od wielu czynników, takich jak lokalizacja, wykształcenie i doświadczenie trenera czy ilość sesji.
Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o koszt treningu personalnego. Jednakże, w tym artykule podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze treningu personalnego oraz przedział cenowy treningów.
1.Doświadczenie – sprawdź, jak długo trener lub trenerka osobisty pracuje w branży i czy posiada odpowiednie kwalifikacje, czy ukończył uczelnię sportową lub medyczną, czy odbywa kursy doszkalające oraz czy ma referencje od innych klientów. Twój trener powinien mieć wiedzę i doświadczenie. Pamiętaj, że na szali jest Twoje zdrowie, nie tylko mniejszy obwód w pasie.
2. Specjalizacja – poszukaj trenera, który ma doświadczenie w pracy z osobami o podobnych celach treningowych do twoich oraz zna się na diecie i suplementacji. Wśród specjalizacji trenerskich możemy wyróżnić m.in: trening siłowy, trening motoryczny, budowa masy mięśniowej, trening fizjoterapeutyczny, budowanie kondycji i sprawności, mobilność, poprawa wad postawy, odchudzanie trening kobiet w ciąży, trening z seniorem, trening kondycyjny czy trening sylwetkowy.
Jeżeli np. jesteś sportowcem – amatorem i grasz w golfa, startujesz w turniejach, to aby efektywniej realizować się w swojej sportowej pasji warto abyś znalazł specjalistę z przygotowania motorycznego. W takim przypadku warto trafić do osoby, która nie tylko zna metodykę ćwiczeń siłowych ale również specyfikę ruchową oraz wysiłkową danej dyscypliny i poprowadzi indywidualne zajęcia w oparciu o tą informację. Prawie każdy trener potrafi dać wycisk, sztuką osiągnąć Twój cel treningowy w sposób mądry i bezpieczny.
3. Dostępność – sprawdź, czy trener ma wolne terminy na dopasowane do twojego harmonogramu dnia, takie, które pozwolą systematycznie realizować plan działania a indywidualny trening nie będzie robił rewolucji w Twoim grafiku. To też wpływa na to czy uda się osiągnąć Twój cel i skutecznie edukować się w zakresie zdrowego trybu życia i zdrowych nawyków żywieniowych.
6. Atmosfera treningu – przed podjęciem decyzji warto umówić się na rozmowę z trenerem, aby poznać jego podejście i sprawdzić, czy pasuje ono do twojego stylu. Próbny trening personalny jest bardzo dobrą okazją aby sprawdzić jaka jest atmosfera i klimat na sali treningowej. Współpraca z trenerem personalnym na siłowni powinna być przyjemna 🙂 Tak jest łatwiej zadbać o swoje zdrowie i dobrą formę.
Ceny treningów personalnych zależą od wielu czynników, takich jak miejsce, poziom doświadczenia trenera, rodzaj treningu i czas trwania. Średnio koszt może oscylować w zakresie 100-250 złotych za godzinę treningu. Jeżeli trenujesz regularnie możesz liczyć na zniżkę przy zakupie kilku treningów w pakiecie.
Zapraszamy do nas na trening personalny, gdyż dzięki nam:
- Szybko (i trwale) schudniesz
- Poprawisz wygląd swojego ciała
- Pozbędziesz się bólu
- Wrócisz do formy po kontuzji
- Przygotujesz się fizycznie do imprezy sportowej