Trener personalny cena. Ile kosztuje trening personalny ?

Trening personalny – w co tak naprawdę inwestujesz ?

Trening personalny  już od dłuższego czasu nie jest traktowany jako fanaberia. Coraz częściej ci, którzy rozpoczynają przygodę ze sportem, czy to amatorsko, czy zawodowo, zaczynają dostrzegać moc płynącą ze wsparcia profesjonalisty poświęcającego się w 100% osiągnięciach tylko jednej trenowanej osoby. Czy wiesz, za co tak naprawdę płacisz uiszczając opłatę za sesję z trenerem personalnym?

Czy można osiągnąć dobre wyniki sportowe nie płacąc za treningi?

Teoretycznie dla chcącego nic trudnego. W sieci dostępne są niezliczone autorskie treningi i instrukcje wykonywania rozmaitych ćwiczeń. Można znaleźć wiele darmowych poradników dla osób pragnących ukształtować swoją sylwetkę, poprawić stan zdrowia, walczyć z nadciśnieniem, przygotować się do zawodów, czy zrobić formę na rozpoczęcie sezonu narciarskiego przy pomocy diety i ćwiczeń. Różnorodność treningów sprawia, że można skutecznie robić formę nawet we własnym domu, bez specjalistycznego sprzętu sportowego. W takim razie dlaczego tak niewielu osobom udaje się osiągnąć sportowy sukces bez płacenia ani bez wychodzenia z domu?

Odpowiedź nie jest jest prosta: na ten sukces składa się wiele czynników, wśród których główną rolę odgrywa metodyka oraz odpowiednia indywidualizacja treningowa, wraz z dużą dawką motywacji i wsparcia. Osoby niezwiązane zawodowo ze sportem i nienawykłe do realizowania sportowych celów krok po kroku, na skutek drobnych potknięć lub braku odpowiedniego wsparcia mogą zrobić sobie krzywdę, utracić zapał do ćwiczeń, a tym samym zmarnować swój cenny czas i zdrowie. Wtedy nie pomoże nawet najlepiej wyposażona siłownia w piwnicy.

Czego oczekuje się od dobrego trenera personalnego?

Zacznijmy od tego, że na pierwszym spotkaniu z trenerem nie myśl o biciu siłowo-kondycyjnych rekordów. Będziecie raczej rozmawiali – o Tobie. O tym, jaki jest Twój stan zdrowia, doświadczenia treningowe, cele, przeciwwskazania do konkretnych ćwiczeń. Ustalicie także, jaki czas w ciągu tygodnia możesz poświęcać na treningi. Trener zechce także Cię sprawdzić – nie po to, by Cię ocenić, ale po to, aby uzasadnić swój dobór odpowiednich środków i metod treningowych, a także ustalić, w którym miejscu początku swojej wspólnej drogi jesteście. Trener nie będzie Ci wskazywał wykonywania danego ćwiczenia, bo jest ono fajne i modne, ale dlatego, że jest Ci potrzebne.

Osoba wykwalifikowana w konkretnej dziedzinie po konsultacji jest w stanie opracować efektywny plan treningowy. Będzie on uwzględniał między innymi stan zdrowia, możliwości i ograniczenia osoby trenującej, a także jej styl życia i odżywiania. Dobry trener wraz ze swoim zespołem ekspertów ( tak, pasjonaci pracują z współpracują z innymi pasjonatami :)) w razie potrzeby pomoże w procesie rehabilitacji, ułoży dietę – sportową, zdrowotną czy redukcyjną, a do tego zmotywuje do pracy nad sobą i dopasuje terminy treningów do Twoich możliwości i preferencji. Do tego wszystkiego niezbędna jest szeroka wiedza z zakresu nauk o kulturze fizycznej, które wchodzą w skład nauk biomedycznych.

Gdy inwestujesz w usługę treningu personalnego masz pełne prawo oczekiwać, że czas spędzony na ćwiczeniach zostanie wykorzystany w 100% dla Twoich potrzeb. Możesz sobie odpuścić szukanie odpowiednich filmików instruktażowych, wczytywanie się w artykuły sportowe, poszukiwanie diety czy planów treningowych odpowiednich dla Ciebie – to zmartwienie Twojego trenera. Nie oznacza to, że nie możesz zadawać trenerowi pytań – dlaczego akurat takie ćwiczenie? Co mi da taka dieta? Profesjonalny trener wyczerpująco odpowie Ci na to pytanie, ponieważ jego działania nie są przypadkowe – są odpowiednio uzasadnione latami doświadczeń i analizy badań naukowych. W osiąganiu celów sportowych bardzo ważne jest to, abyś był w pełni świadomy tego, co robisz, i dlaczego to jest dla Ciebie takie ważne.

Edukacja

Edukacja Ciebie przez trenera to ważny punkt Waszej współpracy, od tego może zależeć to, czy zmiany nawyków będą owocować szybszymi, lepszymi i bardziej stabilnymi efektami. Trener personalny swoją wiedzą i doświadczeniem bardzo chętnie wspiera nie tylko osoby rozpoczynające swoją przygodę ze sportem, lecz również zawodowców. Każdy, kto marzy o osiągnięciu wyznaczonych przez siebie celów sportowych potrzebuje obiektywnego spojrzenia na siebie, swoje postępy, możliwości, ale również dostrzeżenia własnych ograniczeń – oczywiście po to, by nauczyć się je pokonywać. Profesjonalny trener pomoże wychwycić błędy podczas ćwiczeń, a także pokonać stagnację w całym procesie jakim jest trening.

Co uwzględnia cena godziny pracy trenera personalnego?

Praca trenera personalnego polega na opracowaniu Twojej indywidualnej drogi do osiągnięcia celu w sposób kontrolowany i bezpieczny, nadzorowaniu prawidłowego wykonywania ćwiczeń oraz wspieraniu przez cały czas treningu, a także pomiędzy nimi. Rozpiętość cenników trenerów personalnych jest na rynku olbrzymia – w sieci można znaleźć oferty treningów za 50 zł, ale i za 500 zł. Wynika to z różnych czynników, o których wspomnimy za chwilę.

W rzeczywistości jednak płacisz nie za godzinę towarzystwa przy ćwiczeniach, lecz za wiedzę trenera i czas, który poświęcił on w ostatnich latach, by ją zdobyć. To dzięki tej wiedzy jest w stanie zaproponować Ci ćwiczenia, które nie obciążą, a pomogą w konkretnych problemach i sprawią, że treningi będą prawdziwą przyjemnością. W istocie z kwoty zapłaconej za trening do kieszeni trenera trafia zaledwie część – musi on opłacić podatki, lokal, ZUS, a do tego utrzymać swoje kwalifikacje na wysokim poziomie inwestując w drogie kursy i szkolenia.

Płacąc za godzinę treningu personalnego widzisz tylko to, co dzieje się na sali przez te 60 minut. Nie wiesz, że przed spotkaniem z Tobą trener poświęca czas na ułożenie Ci jadłospisu czy planu treningowego, a często również poza godzinami treningów poszukuje informacji pozwalających Ci pomóc rozwiązać jakiś problem, czy odpowiada na Twoje maile z wątpliwościami. To wszystko składa się na naprawdę wiele czasu w ciągu dnia spędzanego w inny sposób, niż tylko na instruowaniu podopiecznego, jak ma ćwiczyć. Trener personalny to zawód, w którym trzeba cały czas się rozwijać – znajdź trenera, który to właśnie robi.

Inne składowe wpływające na cenę

Trener mobilny, dojeżdżający do różnych klubów na zlecenie klienta bądź trenujący w jego własnym domu, nie ponosi kosztów utrzymania lokalu. Ponosi za to koszty dojazdów i traci na nie czas, dlatego jednemu podopiecznemu nie poświęca 60 minut, ale na przykład 120 minut. Czasem taki trening z dojazdem do domu podnosi tradycyjną stawkę o 50-100%.

Ze względu na pandemię COVID-19 wiele klubów musiało zaostrzyć standardy utrzymania higieny. Przejawiało się to między innymi koniecznością redukcji liczby osób trenujących jednocześnie na sali, co niestety wpłynęło na zmniejszenie liczby podopiecznych, jakich można przetrenować w ciągu jednego dnia. Dzięki temu treningi w takich miejscach są w pełni bezpieczne i komfortowe.

Ceny treningów zależą też od wielkości miasta, a nawet od atrakcyjności dzielnicy, w której znajduje się dany klub. W centrum dużego miasta lub w prestiżowej dzielnicy za trening zapłacimy więcej niż w lokalnym osiedlowym klubie w mieście liczącym kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców.

Trening personalny – jaką opcję wybrać?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o wyborze konkretnego trenera personalnego, weź pod uwagę to, jaki masz na to budżet i co wpływa na koszty godziny z trenerem:

  • Kompetencje trenerskie – czy potrzebujesz kogoś, kto tylko pomoże Ci prawidłowo wykonywać ćwiczenia, czy może kogoś, kto zrobi z Ciebie wyczynowego sportowca?Porozmawiaj ze swoim trenerem o własnych celach i zapytaj go o doświadczenia związane z trenowaniem podopiecznych właśnie takich jak Ty, o zbliżonych możliwościach i celach.
  • Poziom doświadczenia trenera – zależy Ci na „starym wyjadaczu”, który odnosi liczne sukcesy trenerskie już od wielu lat, czy chętnie dasz szansę młodemu absolwentowi AWF-u, który dopiero zdobywa doświadczenie, ale za to może zaoferować Ci niższą stawkę?
  • Miejsce, w którym będziesz trenować. Poszukujesz klubu butikowego, w którym będziesz mógł trenować w doskonałych warunkach i w kameralnym gronie? A może w zupełności wystarczy Ci osiedlowy klub fitness?Sieciowe kluby typu low-cost obfitują w ofertę trenerską i można w nich wybierać spośród trenerów o różnych kwalifikacjach i doświadczeniu, a także konkurujących między sobą cenami. Niestety, trenuje się wówczas prawie zawsze w gorszych warunkach, walcząc o dostęp do ławeczki, czy w tłumie osób nie grzeszących kulturą, bo takie ogólnodostępne siłownie pokazują pełen przekrój naszego społeczeństwa.
  • Trening indywidualny, czy może tańszy grupowy? W przypadku treningu grupowego efekty nie będą tak bardzo zadowalające jak trening indywidualny „szyty na miarę”, w którym trener skupia się na Tobie w 100%.

Dlaczego treningi personalne są takie efektywne?

Studio trenerskie lub klub butikowy to zdecydowanie najlepsza opcja, jeśli chcesz z uwagą skupić się na swoim ciele i jego możliwościach, stale podnosząc stawiane mu wyzwania pod czujnym okiem profesjonalisty. Doświadczona i wykwalifikowana kadra, przestronne szatnie, świetnie wyposażone sale, doskonałej jakości, systematycznie serwisowany sprzęt w dużej różnorodności i mniejsza liczba trenujących jednocześnie osób to największe atuty takich miejsc. Dodatkowo weź pod uwagę, że właściciel takiego miejsca z reguły dba o swoich podopiecznych, o ich wygodę oraz komfort i nie będziesz miał problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego, ani z koniecznością ponoszenia za parkowanie dodatkowych opłat. ( u nas masz ogrzewany parking 🙂 )

Osiągnięcie podobnych celów treningowych w dużym klubie fitness w porównaniu z doskonałym jakościowo klubem butikowym jest utrudnione, również ze względów logistycznych. Najlepszą efektywność osiągnie się przy współpracy 1:1 – trener z podopiecznym, gdzie trener będzie mógł skupić całą uwagę na Tobie.

Inwestycja w treningi personalne to inwestycja we własne zdrowie, komfort trenowania, a jeśli dobierzesz sobie odpowiedniego trenera – również gwarancja efektów

Trening pod opieką profesjonalnego trenera personalnego w Warszawie – Twoje cele, nasza strategia

Szukasz trenera personalnego w Warszawie, który stworzy dla Ciebie skuteczny plan treningowy i pomoże Ci osiągnąć efekty szybciej?

W Body Movement pracujemy indywidualnie z każdym podopiecznym, dostosowując trening do Twoich potrzeb, możliwości i celu.

✔ Chcesz mieć pewność, że ćwiczysz poprawnie i bezpiecznie oraz efektywnie?
✔ Potrzebujesz motywacji i jasnych wskazówek od doświadczonego trenera?
✔ Pracujesz nad sylwetką, siłą, sprawnością lub zdrowiem? My wiemy, jak Ci pomóc!

U nas trenujesz z trenerem osobistym w kameralnym studiu treningowym w Warszawie (Mokotów, Ursynów). Zapewniamy komfort,czystość, pełne wsparcie, parking, profesjonalny sprzęt i przyjemną atomosferę 🙂

Nie trać czasu na nieskuteczne metody – zacznij świadomy,skuteczny i bezpieczny trening z Body Movement!

📅 Umów się na pierwszą konsultację i zacznij działać!

UMÓW PRÓBNĄ SESJE Z TRENEREM

Zadzwonimy w ciągu 24 godzin i umówimy się na dogodny dla Ciebie termin. Trening personalny odbędzie się w profesjonalnych i komfortowych warunkach w naszym studiu w Warszawie przy ulicy Czerskiej 12 (Mokotów) lub Puławskiej 361 (Ursynów)

    Spodobał Ci się artykuł?

    Udostępnij!

    Jesteś zainteresowany
    ofertą treningową?

    Cześć, Zostaw swój numer telefonu. Zadzwonimy najszybciej jak to możliwe😊